Döviz

Dolar/TL 19,5 seviyesine yükseldi

OKX Borsa

Investing.com – Dolar/TL’de yukarı yönlü hareket devam ederken kur, sabah saatlerinde 19,5 TL’ye bandına girerek rekor tazelemeye devam ediyor.

Haftaya 19,45 TL seviyesinin hemen altında başlayan dolar/TL kuru, haftanın kapanış gününe kadar %0,30’a yakın yükseliş kaydederek 19,5 TL bandında işlem görmeye başladı. Dolar/TL, piyasa açılışı öncesi kısa bir süre 19,41 TL’den işlem gördükten sonra hızlı toparlandı ve 19,5 TL bandına adım attı.

Euro/TL kurunda bu haftaki yükseliş ivmesi ise %0,4 oranında gerçekleşirken sabah saatlerinde euro/TL, 21,52 TL seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL, dün 21,65 TL seviyesinde yeni zirve seviyesini kaydettikten sonra düşük oranlı gerilemenin ardından bugün yükselişini sürdürüyor.

Dolar endeksinde ise zayıf görünüm devam ediyor. DXY, haftalık bazda %0,5’e yakın düşüşle devam ederken sabah saatlerinde 101,2 seviyesinde bulunuyor. 

Bu hafta yukarı trendine devam eden altın, ons başına 2.060 dolara kadar yükseldikten sonra bir miktar gevşedi ve sabah saatlerinde 2.040 dolar seviyesine kadar geriledi.

Yazar: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu