Crypto GündemDünya

2023’Te Hızla Yükselmeye Hazır En İyi 5 Yapay Zeka Kripto Parası Ve Projesi

OKX Borsa

Yapay Zeka (AI), yaşadıklarımız ve iş alanlarında devrim yaratmaya hazır, hızla büyüyen ve her geçen gün kendine hayran bırakıp bi yandanda korkulan bir alandır. Yapay zekanın en dikkat çeken ChatGPT, piyasada bütün dikkati topladı. OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, insan diline benzeyen metinler üretmek ve sorguları yanıtlamak, bilgi işlemek gibi görevleri yerine getirmek için tasarlandı. Ayrıca, AI, kripto alanında önemli ve zor işleri kolay hale getirme konusunda muazzam bir potansiyel.

AI coinleri, blockchain ağlarında kullanıcı deneyimlerini, ölçeklenebilirliği ve güvenliği geliştirmek için yapay zekadan yararlanan kripto varlıklarını temsil eder. Bu kripto yapay zeka coinleri, merkezi olmayan borsalar, piyasa yön tahmini ve sepet kasa yönetimi dahil olmak üzere insan hayatını kolaylatırmaya  yapay zeka odaklı projeleri desteklemektedir.AI destekli coinler, sahiplerine proje içinde oy ve seçim hakları vererek ekosistem içindeki işlemleri kolaylaştırabilir. AI, yasa dışı faaliyetleri belirlemek, piyasa yön bilgisini analiz etmek, yatırım fırsatlarını belirlemek ve çeşitli diğer uygulamalara hizmet etmek için eğitilebilir.

Fet Coin

Fetch.ai, dijital bir ekonominin gelişimi için sağlam bir altyapı oluşturmayı amaçlayan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir platformdur. Yapay zekanın (AI) gücünden yararlanan bu platform, kullanıcıların otonom ekonomik ajanlar oluşturmasına olanak tanır. Bu aracılar, karar verme, veri analizi ve tahmin işlevleri gibi görevleri üstlenerek birbirleriyle etkileşime girme yeteneğine sahiptir.

Fetch.ai platformunun yerel coini FET olarak bilinir. Bu coin, finans, ulaşım ve enerji dahil olmak üzere çeşitli endüstrileri bozma potansiyeline sahip, otonom yapay zeka ajanları için özel olarak tasarlanmış bir ekonomik ekosistem inşa etmek için temel görevi görür.

Şu anda FET, 3.409.064.989 token olarak ayarlanmış maksimum arz sınırı ile yaklaşık 821 milyon coin dolaşım arzına sahiptir. Piyasa değeri açısından FET, 192 milyon dolar ve bu yazının yazıldığı tarihte fiyatı 0,2339 dolar olarak kaydedildi.

AGIX

AGIX şu anda piyasada bulunan en çok aranan Yapay zeka coinlerinden biridir. SingularityNET platformunun yerel coini olan AGIX, bu merkezi olmayan ve açık kaynaklı blok zinciri platformundaki işlemleri kolaylaştırmada faaliyet gösteriyor. Kullanıcılar, bu platform yardımıyla çeşitli yapay zeka ürünlerini rahatlıkla satın alabilir veya satabilir. Etkili eğitim süreçleri aracılığıyla yapay zekanın ilerlemesine katkıda bulunan ticari veriler, modeller ve diğer temel araçlar için dinamik bir pazar yeri olarak hizmet eder.

AGIX belirteçleri için maksimum arz sınırı, dolaşımdaki 1,223 milyar AGIX coin ile 2.000.000.000 dır. Şu anda AGIX, 308 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipken, mevcut en son verilere göre fiyatı 0,2519 dolar.

Oasis

Oasis, kendisini ölçeklenebilirlik, çok yönlülük ve gizliliğe öncelik vermek için titizlikle hazırlanmış bir katman 1 merkezi olmayan blok zinciri ağı olarak sunar . Sağlam ve güvenli bir mimariye sahip olan bu blockchain ağı, gas ücretlerini minimumda tutarken yüksek verim sağlar. Eşsiz mimarisi , mutabakat mekanizmasının ve akıllı sözleşme yürütmenin ayrılması sayesinde onu çeşitli Web 3.0 uygulamaları için potansiyel bir güç merkezi olarak ayırır . Sonuç olarak, geliştiriciler gizlilik odaklı uygulamaları daha düşük bir maliyetle zahmetsizce dağıtabilir.

Heyecan verici bir şekilde, Oasis kısa süre önce 235 milyon $ tutarında önemli bir ekosistem fonunu açıkladı. Bu fon, Oasis ağı üzerine kurulu projelere destek sağlamada, ekosistem içinde büyümeyi ve yeniliği teşvik etmede hayati bir rol oynuyor. Yerli tokeni ROSE şu anda 0,049 dolardan işlem görüyor ve bu yazının yazıldığı tarihte 290 milyon dolarlık bir piyasa değerine katkıda bulunuyor.Anlık fiyatı ise 0.0508 usdt

Graph GRT

Graph, verileri bağımsız olarak toplamak için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran merkezi olmayan, açık kaynaklı bir protokoldür. Bu protokol, verileri verimli bir şekilde indekslemek ve düzenlemek için tasarlanmış dünya çapında bir APU (Uygulama Programlama Arayüzü) işlevi görür. Kolay erişilebilirlik ve işleme sağlamak için GraphQL dilinden yararlanır.

Google’ın web’i dizine eklemesine benzer şekilde, Grafik protokolü blok zincir verilerini dizine ekler. Bununla birlikte, blok zinciri verilerinin endekslenmesi, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) hızlı sorgu yanıtlarını engelleyebilecek verileri depolayan çok sayıda akıllı sözleşmenin varlığından dolayı zorluklar doğurur . Bunu ele almak için Graph protokolü, verileri blok zincirinden zahmetsizce almak için alt grafikler kullanır. Alt grafikler, dizine eklenecek verileri ve depolama yöntemini belirten açık API’ler olarak hizmet eder.

The Graph ağının yerel belirtecine GRT denir. GRT, ağ içindeki kaynakları tahsis etmek için kullanılır. Ethereum (ETH) ve diğer ERC-20 uyumlu cüzdanlarda saklanabilen bir ERC-20 kripto parasıdır .

Maksimum 10 milyar coin arzıyla, dolaşımdaki GRT token arzı şu anda 9.061 milyar seviyesinde bulunuyor. Şu an itibariyle, GRT’nin fiyatı 0,1409 usdt, ​​bu da 947 milyon$’lık bir piyasa değeriyle sonuçlanıyor.

CTXC

Cortex, açık kaynaklı ve Yapay Zeka (AI) modellerinin dağıtılmış bir ağ üzerinde yürütülmesine izin veren, eşler arası, merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Cortex, yapay zeka yetenekleriyle merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasına ve modellerin akıllı sözleşmelere basit entegrasyonuna olanak tanıyan açık kaynaklı bir yapay zeka (AI) platformu sunar. 21.669 milyon usd piyasa değerine sahiptir. Dolaşımda 211.794.332 CTXC coin var ve maksimum 299.792.458 CTXC coin arzı var.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu